12 gegužės

Paroda „Kas tu esi“

PatriotyzmJPG

Gegužės 12 d. – birželio 9 d., Maišiagalos Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazija (Algirdo g. 4)
Paroda „Kas tu esi“
Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Maišiagalos Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo vidurinė gimnazija

Parodos pristatymas gegužės 12 d. 12 val. Dalyvaus Maišiagalos Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos mokiniai ir Vilniaus r. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos mokiniai.

Paroda „Kas tu esi“ atskleidžia praktinę ir šiuolaikinę patriotizmo reikšmę. Parodos autoriai sąmoningai vengia pakilios nuotaikos. Jie nori parodyti šiuolaikinio patriotizmo veidą, kad meilė tėvynei ir savo tautai, socialinių ryšių ir kultūrinio bendrumo jausmas jungiasi su atvirumu kitoms kultūroms ir visuomenėms. Patriotizmas – sudėtinga sąvoka. Ar šiais laikais jis nėra atgyvena? O gal įgauna kitą reikšmę, skleidžia naujas vertybes ir idėjas? Į šiuos klausimus atsako paroda – išmoningai, šmaikščiai, paprastai, suprantamai vaikui, be perdėto jausmingumo ir bereikalingo patoso.
Joannos Olech sukurti šūkiai skleidžia bendrumo, tarpusavio pasitikėjimo, pagarbos, ekologijos, tolerancijos ir pasišventimo šaliai, tautai, visuomenei idėjas. Edgaro Bąko grafikos darbai išplečia teksto išsakytą mintį ir jį paverčia meno kūriniu.  Paroda provokuoja diskusiją ne tik su vaikais ir ne tik apie patriotizmą. Be to, suaugę lankytojai ne tik patirs grynai estetinių ir vaizdų sukeltų įspūdžių, bet ir suvoks, koks patriotizmo vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje.

Parodos autoriai:
Joanna Olech – tekstų autorė, turinti grafikės išsilavinimą (Varšuvos dailė akademija). Daugelio knygų vaikams ir jaunimui autorė. Rašo straipsnius apie vaikų literatūrą leidiniuose „Tygodnik Powszechny“, „Rzeczpospolita“, „Nowe Książki“ ir „Gazeta Wyborcza“. Nuo 2007 metų – Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos tarybos (IBBY) Lenkijos skyriaus valdybos narė. PWN leidžiamų lenkų kalbos vadovėlių gimnazijoms bendraautorė. Lenkijos kino meno instituto ekspertė.
Edgar Bąk – iliustracijų autorius, grafikas. Kuria grafinį ir žurnalų dizainą, tinklalapius, plakatus. Bendradarbiauja su kultūros institucijomis – centru „Sinfonia Varsovia“, Lodzės meno muziejumi, Adomo Mickevičiaus institutu, Vroclavo BWA, Varšuvos naujuoju teatru ir kt. Už grafiką pelnė daugelį Lenkijos ir užsienio apdovanojimų: Society of Publication Designers New York Merit Award 2012, Reklamos kūrėjų klubo du aukso, vieną sidabro ir keturis bronzos medalius, „Ausinę Chimerą 2009“ ir kt.

14 gegužės

Koncertas „CHOPINO SUVIENYTI”

plakWWW

Koncertas „CHOPINO SUVIENYTI”
Gegužės 14 d., ketvirtadienį, 19 val., Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)
 

MARIE KIYONE (fortepijonas, Japonija)
ARTUR DUTKIEWICZ (fortepijonas, Lenkija)

Kompozitoriaus Fryderyko Chopino vardas iki šiol veikia kaip burtažodis tiek atlikėjus, tiek publiką.
Muzikantams jis – neišsemiamas įkvėpimo šaltinis, klausytojams – balzamas širdžiai. Na, o pianistams Marie Kiyone ir Arturui Dutkiewicziui, F. Chopino muzika tapo tiltu tarp skirtingų žanrų, patirčių bei kultūrų.
Džiazo korifėjus ir kylanti klasikos žvaigždė, tikslus atlikimas ir improvizacinė laisvė, jaunystė ir patirtis – neįtikėtina, bet šie elementai puikiai dera, atliekant didžiojo romantiko kūrinius.
Na, o peržvelgus atlikėjų biografijose išvardintus pasiekimus, palankiausius kritikų atsiliepimus ir koncertinius maršrutus, nekyla abejonių, jog tiek klasikos, tiek džiazo mėgėjams šis pasirodymas taps įdomiu, įtraukiančiu, nekasdieniu potyriu.

Programoje F. Chopin ir originalios kompozicijos F. Chopino kūrinių temomis
Organizatoriai: Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, Lenkijos institutas Vilniuje, Japonijos ambasada Lietuvoje

Marie Kijone (Marie Kiyone)
Atlikėja gimė 1989-aisiais Išikavoje, Japonijoje. 2008 m. baigė Tokijo aukštesniąją muzikos mokyklą, kur mokėsi pas prof. Emiko Harimoto ir prof. Acuko Okada (Atsuko Okada).
Nuo 2008 metų Marie Kijone mokėsi Varšuvos Frederiko Šopeno muzikos universitete pas prof. Pietr Paleczny. 2013 –aisiais Marie baigė magistro studijas aukščiausiais pažymiais ir šiuo metu toliau tęsia mokslus doktorantūroje. Nuo 2012 metų ji taip pat studijuoja pas prof. Piero Rattalino, Imola tarptautinėje fortepijono akademijoje (Italija).
Marie Kijone yra laimėjusi ne vieną nacionalinį ir tarptautinį konkursą. Tarp jų: 2010-aisiais metais – 4-oji vieta Lenkijos Frederiko Šopeno fortepijono konkurse, 3-oji vieta 18-ajame Tarptautiniame Jaunojo fortepijono virtuozo konkurse (Zagrebas), 1-osios vietos „J. Zarebski“, „Citta di Asti“, „Concentus Roma“ ir „L.Godowski“ tarptautiniuose konkursuose. Atlikėja taip pat yra gavusi dalyvio diplomą Varšuvoje vykusiame 16-ajame Tarptautiniame Frederiko Šopeno fortepijono konkurse.
Marie Kijone groja drauge su žymiais orkestrais ir kamerinės muzikos atlikėjais, nuolat organizuoja savo rečitalius, dažniausiai Japonijoje ir Lenkijoje.

ARTUR DUTKIEWICZ
Garsus lenkų džiazo pianistas ir kompozitorius. Gimė 1958 m. Pinčuve (Švento Kryžiaus vaivadija). Šio miesto garbės pilietis. Katovicų muzikos akademijos Džiazo katedros absolventas. Daugelio muzikos konkursų laureatas. Prestižinio konkurso Thelonious Monk International Competition (Vašingtonas) finalistas. Pirmasis lenkų džiazo atlikėjas, surengęs rečitalį Kanuose vykstančioje muzikos mugėje MIDEM (1988).
Koncertavo su įstabiais džiazo ir bliuzo muzikais: Tomaszu Szukalskiu, Tadeuszu Nalepa, Zbigniewu Namysłowskiu, Janu Ptaszynu Wróblewskiu, Urszula Dudziak, Grażyna Auguścik, Deborah Brown, Lora Szafran, Michelle Hendrics, Carlosu Johnsonu ir kitais.
Artur Dutkiewicz vadovauja savo suburtai grupei ARTUR DUTKIEWICZ TRIO bei, būdamas vienas iš nedaugelio Lenkijos džiazo pianistų, rengia solinius koncertus. Jo naujausius albumus Hendrix Piano“, „Mazurki“ ir „Prana“ entuziastingai sutiko ir klausytojai, ir kritikai.
Artur Dutkiewicz – vienas dažniausiai užsienyje koncertuojančių Lenkijos džiazo muzikų. Per pastaruosius kelerius metus pabuvojo 50-yje šalių – nuo JAV ir Europos valstybių iki Kinijos.
Dalyvavo dešimtyse muzikos festivalių visame pasaulyje: Jazz Jamboree (Varšuva), Munster Jazz Festival (Miunsteris), Northsea Jazz Festival (Haga), Copenhagen Jazz Festival (Kopenhaga), Festival Opera De Paris (Paryžius), Sziget Festival (Budapeštas), Int. Jazz Pianists Festival (Kališas), Jazz Plaza (Havana), Polish Film Festival (Los Andželas), Glasgow Jazz Festival (Glazgas), Thesaloniki Ethno Festival (Salonikai), Duesseldorf Jazz Rally (Diuseldorfas), World Culture Festival (Berlynas), Notturni in Palestro Festival (Milanas), Sonidos Urbanos (Lima), BJ Ninegates Jazz Festival (Pekinas), Kontu Festival  (Helsinkis), Quimera Festiwal (Meksikas) ir kituose.

ARTUR DUTKIEWICZ SOLO PIANO „MAZURKI
„Mazurki“ („Mazurkos“) – tai autorinių kompozicijų ciklas iš solinės Arturo Dutkiewicziaus plokštelės, kuriame transinė džiazo improvizacija, klasikinė muzika ir lenkų liaudies muzika sujungtos į vieną originalią visumą.
Joje jaučiama Chopino, Szymanowskio, Bartoko ir kitų kompozitorių įtaka.
Arturo Dutkiewicziaus mazurkos, paremtos liaudies ritmais ir sujungiančios klasikinės muzikos elementus su džiazo improvizacija, – tai laiką pralenkęs šiuolaikinės lenkų fortepijoninės muzikos projektas.
Artur Dutkiewicz – pirmasis džiazo muzikas, sukūręs autorines mazurkas ir išleidęs jų plokštelę.

Straipsnio, spausdinto žurnale „Jazz Forum“ (2012, Nr. 12), fragmentas
JAZZ FORUM: Papasakok, kaip atsirado Tavo (…) plokštelė „Mazurki“, kuri tam tikra prasme vainikavo Tavo ilgus solinių koncertų ir kelionių po pasaulį metus, bet taip pat yra tarsi grįžimas į vaikystę, kai mokeisi groti Chopino mazurkas.
ARTUR DUTKIEWICZ: Prisimenu labai malonias pirmąsias garbaus amžiaus profesorės, prieškario grafienės Lipińskos fortepijono pamokas Wielopolskių rūmuose Pinčuve. Profesorė su vyru gerdavo arbatą, kalbėdavosi prancūziškai, su nostalgija prisimindavo prieškarį, o aš per pertraukas tarp savo mokiniškų skambinimų klausytojams nešiodavau pyragaičius.
Po daugelio metų nusprendžiau susigrąžinti tą atmosferą ir įrašyti savo improvizuotas mazurkas. Kai kurios iš jų pateko į prieš penkiolika metų išleistą solinę plokštelę „Błękitna Ścieżka” („Žydras takelis“). Mazurkas taip pat grodavau su savo grupe „Electric Jazz Concert“.
Soliniuose koncertuose improvizuotos mazurkos labai tiko, publika visada prašydavo biso. Taip pat man siūlydavo džiaziškai pagroti Chopiną, bet aš visiškai nesijaučiau sugebėsiantis tai padaryti. Tad sau pasakiau, kad neluošinsiu savo mylimo kompozitoriaus ir kad galbūt sugalvosiu ką nors savo. Ir iš tiesų tik 2010-aisiais Chopino metai mane mobilizavo parašyti visą ciklą, tai yra dvidešimt kūrinių. Nuo pat pradžių sekėsi visai neblogai, nes jau kuris laikas galva buvo pilna įvairių sumanymų. (…)
JF: Šioje muzikoje juntama liaudiškai šopeniška, kilni lenkų dvasia. O kaip Tu apibūdintum jos ryšį su Chopino mazurkomis ir jų įtaką?
AD: Man tai tik simbolinė įtaka. Raktas – jausmai ir emocijos. Visada mazurkose jutau grožį, kilnumą, ilgesį, nekaltumą ir perteikimo paprastumą. Jaučiu tą energiją, kurios dėka galiu bendrauti su Chopino, taip pat ir su Szymanowskio muzika. Vis dėlto mano kūrinių muzikinė medžiaga yra kitokia – džiazo harmonija ir daug improvizacijos. (…)

 

21 gegužės

Lenkų kino klubas: „Mano vardas Ki”. Režisierius Leszek Dawid (2011 m., 98 min.)

Ki_Roma Gasiorowska

Gegužes  12 d., 19.00 val., Kino centras „Skalvija“ (Goštauto 2/15, Vilnius)
Gegužes 21 d., 18.00 val., Kino centras „Romuva“ (Laisvės al. 54, Kaunas)
Gegužes 21 d., 18.00 val., Kino klubas „8 1/2″, (Kultūros fabrikas, Bangų g. 5A, Klaipėda)
Lenkų kino klubas: „Mano vardas Ki”. Režisierius Leszek Dawid (2011 m., 98 min.)

Ki kratosi motinos atsakomybės. Stengdamasi nekartoti savo mamos klaidų ir nebūti nepatenkinta vieniša mama, mergina renkasi spalvingą, pašėlusį gyvenimą. Vieną dieną ji sutinka Miko. Nedaug žadantis ryšys ir kitos Ki nesėkmės padeda jai subręsti ir rasti jėgų prisiimti atsakomybę už save ir sūnų.

2011 m. Roma Gąsiorowska Gdynės kino festivalyje apdovanota už geriausios pirmojo plano moters vaidmenį. Filmas pelnė prizus Košalino, Paryžiaus „Kinopolska“ festivalyje bei tris Lenkų kino akademijos „Erelius“: metų atradimo, geriausio moters vaidmens ir geriausio montažo kategorijoje. Filmas lenkų kalba su angliškais subtitrais. Įėjimas nemokamas.

Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, kino centras „Skalvija“, VDU Adomo Mickevičiaus lenkų kalbos ir kultūros Klubas, Kino centras „Romuva“, Klaipėdos kino klubas „8 ½“

27 gegužės

Stanisławo Moniuszkos muzikos koncertas

IMG_0245

Gegužės 27 d., 18 val., M. K. Čiurlionio namai Vilniuje (Savičiaus g. 11)

Stanisławo Moniuszkos muzikos koncertas iš ciklo „Primiršti Vilniaus šviesuoliai“ – atlikėjai: Hamburgo kamerinio operos teatro solistė Gabrielė Vasiliauskaitė ir pianistas Andrius Vasiliauskas.

Koncerto programoje dainos ir arijos iš žinomų Stanisławo Moniuszkos operų bei kūriniai fortepijonui.

Įėjimas nemokamas.

Organizatoriai: M. K. Čiurlionio namai, Lenkijos institutas Vilniuje

1 birželio

Balstogės lėlių teatro spektaklis „Montekiai ir Kapulečiai“

BIELIMG_4506

Birželio 1 d. 18 val., Kauno valstybinis muzikinis teatras (Laisvės al. 91, Kaunas)
Balstogės lėlių teatro spektaklis „Montekiai ir Kapulečiai“ XXI tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje

Ruslano Kudašovo režisuotas spektaklis „Montekiai ir Kapulečiai“, kuriame vaidina Balstogės lėlių teatro aktoriai, – visiškai nauja senos, visiems gerai žinomos Romeo ir Džuljetos meilės istorijos interpretacija. Joje skamba tik pavieniai žodžiai, šūkiai, vardai, kad daugiau erdvės liktų gestams, emocijoms, jausmams, nes būtent jie – jausmai – šioje istorijoje svarbiausi. Bet ne tik Romeo ir Džuljetos. Meilė, neapykanta, draugystė, ilgesys – jausmai, draskantys visus šios nesenstančios istorijos veikėjus, kaip ir mus.
Spektaklis skirtas suaugusiems.

Bilietus platina „Bilietupasaulis.lt“

Organizatoriai: Kauno valstybinis lėlių teatras, Lenkijos institutas Vilniuje

6 birželio

Zbigniewo Polito fotografijų paroda „Lenkijos peizažas“

IMG_0229

Birželio 6 d. – liepos 2 d. Daugiakultūris centras Kėdainiuose (Senosios Rinkos a. 12)
atidarymas 17 val.
XIII lenkų kultūros festivalio„Znad Issy“ metu

Zbigniewo Polito fotografijų paroda „Lenkijos peizažas“.

Zbignew Polit – mašinų gamintojas, išradėjas ir satyrikas. Su fotografija ėmė draugauti dar praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje. Rimčiau fotografuoti pradėjo prieš 4 metus. Ypač domisi peizažų, pilių griuvėsių ir senų mašinų fotografija. Pastaruoju metu susidomėjo akrobatinio skraidymo tematika.
Viena vertus, autoriui tikrai labai patinka Lenkijos peizažai. Jis visada stengiasi kuo tiksliau užfiksuoti jų platybę ir kvapą. Stengiasi tai daryti taip, kad kiekvienas žiūrovas patirtų tokius pat įspūdžius kaip jis. Kita vertus, mėgina įrodyti, kad Lenkijos peizažai nėra prastesni nei kitų kraštų peizažai…
Pilių griuvėsiai visada autoriaus vaizduotėje sužadindavo stiprius romantiškus jausmus, kuriuos sukeldavo tie, kadaise buvę didingi ir pagarbos verti, pastatai. Fotografas nori, kad dabar šie griuvėsiai simbolizuotų karų ir tarptautinės nesantaikos kultūros nuopuolį. Bet, deja, nesimbolizuoja…
Autorius pastebi, kad žiūrovai pasidaliję į tuos, kurie, žvelgdami į fotografijas, analizuoja vien tik techninius dalykus, t. y. domisi naudojamu aparatu, ryškumu, baltos spalvos balansu ir pan., ir tuos, kurie išgyvena vaizdus ir bando perskaityti autoriaus intencijas ir sumanymus. Z. Polit priklauso pastarajai grupei. Jis mano, kad mėgėjiškoje kūryboje, toje pačioje tikriausioje, sužadintoje vidinio poreikio, pati meninė kūryba yra svarbesnė už kūrinį.

Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje,  Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka

9 birželio

Vroclavo baroko orkestro koncertas

OrkiestraBarokowa

Vroclavo baroko orkestro koncertas
Lietuvos ir Lenkijos valdovams dedikuotos J. S. Bacho kantatos
2015 m. birželio 9 d., antradienis, 19.00
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai (Katedros a. 4), Vilnius

Atlikėjai
VROCLAVO BAROKO ORKESTRAS (Lenkija)
Meno vadovas JAROSLAW THIEL
Solistai:
KATHERINE MANLEY, IWONA LEŚNIOWSKA-LUBOWICZ, ALDONA BARTNIK (sopranai)
KATALIN KAROLYI, MARKÉTA CUKROVÁ, PIOTR OLECH (altai)
NICHOLAS MULROY, MACIEJ GOCMAN, KAROL KOZŁOWSKI (tenorai)
HUGO OLIVEIRA, JAROMÍR NOSEK, JERZY BUTRYN (bosai)
Dirigentas ANDRZEJ KOSENDIAK (Lenkija)
Programa

JOHANN SEBASTIAN BACH  Kantatos:
„Tönet, ihr Pauken! Erschallet, Trompeten!“, BWV 214
„Laß, Fürstin, laß noch einen Strahl“ („Trauer-Ode“), BWV 198
Pertrauka
„Schleicht, spielende Wellen“, BWV 206

Lenkijos nacionalinis muzikos forumas, Vroclavo baroko orkestras, solistai ir dirigentas Andrzejus Kosendiakas Vilniaus festivaliui rengia specialią programą, kuri suskambės LDK Valdovų rūmuose Vilniuje – tai žymiausio baroko epochos kompozitoriaus Johanno Sebastiano Bacho (16851750) vadinamosios lenkiškos kantatos, sukurtos Leipcige ir dedikuotos tuometiniam Lenkijos karaliui ir Lietuvos didžiajam kunigaikščiui, Saksonijos kurfiurstui Augustui III Saksui, jo sutuoktinei ir motinai. Savo pasaulietinėmis kantatomis J. S. Bachas pašlovino vieną seniausių Europos valdovų, Wettinų, dinastiją.
Kantata (gedulo odė) „Laß, Fürstin, laß noch einen Strahl“ („Nušviesk, valdove, nušviesk dar nors vienu spinduliu“), sukurta 1727 m. karaliaus motinos Kristianos Eberhardinos atminimui. „Tönet, ihr Pauken! Erschallet, Trompeten!“ („Gauskit, būgnai! Skambėkit, trimitai!“, 1733) pasveikino karalienę Mariją Žozefą 34-ojo gimtadienio proga, o kantata „Schleicht, spielende Wellen, und murmelt gelinde“ („Tekėkit, žaismingos bangos ir ūžkite švelniai“,1736 m.)  ir patį karalių Augustą III.
Vroclavo baroko orkestras įkurtas 2006 m. Vroclavo filharmonijos direktoriaus, dirigento Andrzejaus Kosendiako rūpesčiu ir yra vienintelis baroko orkestras Lenkijoje, grojantis istoriniais instrumentais. Jis kviečiamas į įvairius festivalius: „Wratislavia Cantans“, „Mozartiana“, Velykinį L. van Beethoveno festivalį, „Uckermärkische Musikwochen“, „Poznań Baroque“; bendradarbiauja su „Collegium Vocale Gent“, „Cantus Cölln“, „Taverner Consort“.

Bilietus platina „Bilietai.lt“
Organizatorius: Lietuvos nacionalinė filharmonija; partneris: Lenkijos institutas Vilniuje

18 birželio

Paroda „Pavyzdžiui. Naujasis lenkiškas namas“

na-przyklad

Birželio 18 d., ketvirtadienis, 18 val. Lietuvos architektų sąjunga, Kalvarijų g. 1, Vilnius
Parodos „Pavyzdžiui. Naujasis lenkiškas namas“ atidarymas ir vieša paskaita apie lenkų architektūrą (Paskaita anglų kalba)

Devyni namai – gerai apgalvoti, nepakartojami, kruopščiai pastatyti, derantys su artimiausia kaimynyste. Atitinka pasaulines architektūros tendencijas, bet kartu išsiskiria unikalia projektą vienijančia idėja. Vienu atveju – tai ekologija, kitu – specifinės tipologijos paieška ar dialogas su aplinka.
Dabartinį Lenkijos peizažą paveikė seni statiniai (nuo XIX amžiaus dvarelių iki komunistinio laikotarpio kubo formos namų), taip pat naujai patirtas laisvės pojūtis ir galimybė išreikšti save. Šitaip atsirado į dvarus panašūs namai, įvairios tvirtovės, milžiniškos rezidencijos ir netgi kalnietiškos trobos žemumose – kontroversiškos eklektikos pavyzdžiai, atspindintys turtėjančios visuomenės ambicijas ir svajones.
Kaip priderinti kiekvieno asmeninį skonį prie urbanistinės aplinkos harmonijos, kurios trūkumas vis labiau krinta į akis?
Pristatome įgyvendintus projektus, kurie yra puiki dingstis pokalbiui apie tai, kada architektūra tampa funkcionali, protinga ir tenkinanti poreikius. Pokalbiui ne tik specialistų rate. Pasirinkti namai – protingi tarp gražių – tai nauja kokybė Lenkijos vienbučių namų statyboje. Galbūt jie taps kelrodžiais ateities statytojams. Pavyzdžiui.

Pranešimai:
1. Rūta Leitanaitė – renginio moderatorė, Agnieszka Rasmus-Zgorzelska, Aleksandra Stępnikowska – parodos Naujasis lenkiškas namas pristatymas (5 minutės)
2. Roman Rutkowski – „Lenkiškas namas“, apie vienbučio lenkiško namo sąvokos ir kontūrų formavimą (30 minučių)
3. Łukasz Wojciechowski – „Nuosavi architektų namai. Idėjų laboratorija“, kaip politiškai ir ekonomiškai sunkiais laikais patys architektai ir jų šeimos testavo unikalius namų projektus (30 minučių)
4. Gintaras Balčytis – komentaras, diskusija

Įėjimas nemokamas

Biogramos:
Prelegentai
Roman Rutkowski – architektas, architektūros dirbtuvių Roman Rutkowski Architekci savininkas. Vroclavo politechnikos instituto Architektūros fakulteto dėstytojas. Architektūros publicistas ir kritikas, bendradarbiaujantis su Lenkijos ir užsienio architektūros žurnalais.
Łukasz Wojciechowski – architektas, vienas iš VROA Architekci įkūrėjų, Vroclavo politechnikos instituto Architektūros fakulteto adjunktas. Turi tinklaraštį apie architektūrą niepokoje.wordpress.com, rašo architektūros žurnalams, knygų apie architektūrą autorius.
Kuratorės
Agnieszka Rasmus-Zgorzelska, viena iš Centrum Architektury įkūrėjų, redaktorė, tekstų autorė, parodų ir edukacinių programų kuratorė. Nuo 2009 iki 2011 m. – mėnraščio „Architektura-murator“ redaktorė. Viena iš Centrum Architektury parodos Perorientavimas. Apie permainas architektūroje bendraautorių Lodzės dizaino festivalyje.
Aleksandra Stępnikowska, viena iš fondo Centrum Architektury įkūrėjų, mėnraščio „Architektura-murator“ redaktorė (2002–2011 m.), redaktorė, parodų ir edukacinių programų kuratorė. Viena iš Centrum Architektury parodos Perorientavimas. Apie permainas architektūroje bendraautorių Lodzės dizaino festivalyje.

Organizatoriai: Centrum Architektury, Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos architektų sąjunga; Partneris: Architektūros fondas

Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos finansuojamas projektas

19 birželio

Grupės „Ørganek“ koncertas – „Kultūros nakties“ renginys

Organek

Birželio 19 d., 22 val., muzikos klubas „Loftas“ (Švitrigailos g. 29, Vilnius)
Grupės „Ørganek“ koncertas – „Kultūros nakties“ renginys 

Tomasz Organek – lenkų muzikas, kompozitorius, dainininkas ir tekstų autorius. 2014 m. Lenkijos radijo trečiosios programos išrinktas įdomiausiu metų atlikėju. ZPAV Fonografijos akademijos narys. Pirmiausia žinomas kaip grupės SOFA narys ir vienas iš jos įkūrėjų. Iki 2012 m. kartu su grupe įrašė tris studijinius albumus, taip pat buvo apdovanotas Lenkijos garso įrašų pramonės apdovanojimu „Frideriku“ kategorijoje „Naujas veidas fonografijoje“. Nuo 2013 m. – projekto „Ørganek“ kūrėjas.

Įėjimas nemokamas.

Organizatoriai: „Kultūros naktis“, Menų fabrikas „Loftas“, Lenkijos institutas Vilniuje

fot. Filip Żołyński

25 birželio

Paroda „Gdansko istorijos ABC“

abc

Birželio 25 d. – liepos 17 d., K. Sirvydo skveras Vilniuje (tarp Lenkijos ir Prancūzijos ambasadų)
Paroda „Gdansko istorijos ABC“ – Lenkijos pirmininkavimo (nuo liepos 1 d.) Baltijos jūros valstybių tarybai proga.

Gdansko miesto istorijos muziejaus parengtą parodą „Gdansko istorijos ABC“ sudaro rinktinės temos, susijusios su miesto istorija nuo seniausių laikų iki šiandienos. Ekspozicijos raktas – lotynų abėcėlės raidės. Antraštiniai žodžiai susiję su esminėmis Gdansko, kadaise svarbiausio Vidurio Europos centro, istorijos temomis. Stenduose išsamiai pasakojama apie įvykius, žmones ir dalykus, susijusius su šio išskirtinio miesto, esančio prie Baltijos jūros, istorija. Tikimės, kad paroda paskatins nuodugniau domėtis įspūdinga, bet kupina sunkių akimirkų Gdansko istorija.

Organizatoriai: Gdansko miesto istorijos muziejus, Lenkijos institutas Vilniuje